W KONINIE WSPIERAMY AKCJĘ „DZIECIŃSTWO MOCY BEZ PRZEMOCY❗️”

Przeciw krzywdzeniu dzieci, za szczęśliwym dzieciństwem! Miasto Konin wraz z lokalnymi mediami przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. Akcję organizuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na rzecz Ochrony Dzieci, głównym partnerem jest Rzeczniczka Praw Dziecka.

W Koninie włączamy się do akcji 12 listopada, finał kampanii – tak jak w całej Polsce – 19 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono. W naszym mieście na czerwono podświetlimy most im. J. Piłsudskiego oraz gabinet prezydenta Konina. Działań w mediach będzie więcej.

Kampania Dzieciństwo bez przemocy jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu – informują organizatorzy. Jest pomyślana jako coroczne wydarzenie mobilizujące społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem. W Koninie na www.konin.pl, na miejskim FB: Konin. Tu płynie energia,

w lokalny i regionalnych mediach publikowane będą filmy uwrażliwiające na krzywdę dzieci bądź – w przypadku rozgłośni – spoty radiowe o podobnym charakterze.

Posty będziemy oznaczać hashtagiem #DzieciństwobezPrzemocy, #Konin.

Każdy może też podpisać manifest, który wyraża sprzeciw wobec przemocy fizycznej i psychicznej względem dzieci: https://fdds.pl/manifest.html

_______

Dodajmy, że Konin angażuje się w działania na rzecz dzieci i młodzieży. Miasto ubiega się o tytuł Miasto Przyjazne Dzieciom nadawany przez UNICEF Polska. W mieście realizowany jest „Plan rozwoju działań na rzecz dzieci i młodzieży w Koninie” w ramach programu UNICEF Miasto Przyjazne Dzieciom.
W ramach wielu działań m.in. przeprowadzono program profilaktyczno-edukacyjny dla uczniów klas V konińskich szkół podstawowych o tematyce dotyczącej przemocy fizycznej i psychicznej; dla uczniów z podstawówek zorganizowano zajęcia terapeutyczno-edukacyjne przyczyniające się do minimalizowania agresji, zapobiegania przemocy rówieśniczej, prawidłowej komunikacji werbalnej i niewerbalnej, pracy terapeutycznej z dziećmi o szczególnych potrzebach oraz półkolonie zimowe i letnie z programem profilaktycznym; prowadzone są też poprzez MOPR działania wspierające rodziny, a obejmujące pomoc finansową, wsparcie rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Informacje opracowała: Aneta Wanjas – rzecznik prasowa Prezydenta Miasta Konina

Scroll to Top